Jak wybrać hosting na swoją stronę www?

Aby wypozycjonować swoją stronę internetową potrzebujesz wiedzy na temat technicznego SEO, umiejętności pisania ciekawych treści i wiedzę na temat pozyskiwania linków. Kolejnym ważnym parametrem, który wpływa na SEO Twojej strony jest hosting. Jeśli chcesz, aby Twoja strona była przyjazna dla użytkowników musisz wybrać odpowiednio działający hosting. Według badań Google 40% odwiedzających opuszcza strony, których ładowanie trwa powyżej trzech sekund. Te statystyki są miażdżące, a wybór właściwego hostingu może sprawić, że prędkość ładowania się Twojej strony będzie krótsza. Czas potrzebny na załadowanie strony w hostingu współdzielonym jest znacznie wyższy niż w hostingu VPS. Wpływa to na doświadczenie użytkownika, a następnie współczynnik odrzuceń, pozycje w Google i współczynnik konwersji. To tylko jeden z czynników, który wpływa na optymalizację pod kątem wyszukiwarek internetowych w oparciu o czas ładowania strony.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze hostingu?

Certyfikat SSL

W 2014 roku Google uznało certyfikaty SSL za punkt na liście czynników rankingowych zawartych w ich algorytmie. Wybierając hosting upewnij się, że certyfikat SSL jest w cenie hostingu. Klienci ufają biznesowi, który oferuje bezpieczeństwo ich danych. Musisz upewnić się, że oferujesz im bezpieczną platformę internetową do przeglądania. Do tego potrzebna jest instalacja certyfikatu SSL na Twojej stronie.

Jak to wpływa na SEO?

Bez żadnych zabezpieczeń lub certyfikatów SSL zainstalowanych na stronie internetowej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje dane mogą wyciec. Google obecnie wymaga posiadania certyfikatu SSL i uznaje strony bez https za niebezpieczne. W wielu przypadkach zauważono również, że pozycje w Google spadają podczas korzystania z serwera współdzielonego. Może to sprawić, że wszystkie wysiłki związane z usługami SEO pójdą na marne z jednym złym krokiem. Zainstaluj na swojej stronie internetowej certyfikat SSL, który pomaga w szyfrowaniu transferu danych odbywającego się pomiędzy Twoim serwerem a przeglądarką użytkownika. W ten sposób tworzysz bezpieczny i solidny most, na którym użytkownik może czuć się bezpiecznie dzieląc się swoimi danymi.

Czas sprawności

Twoja strona musi działać przez cały czas. Nazywa się to uptime strony internetowej. Powinien on być bliski 100% W badaniu przeprowadzonym przez CloudEndure stwierdzono, że na 100 000 stron internetowych, 52% miało 99,9% uptime, co oznacza 8 godzin 45m 57s przestojów w ciągu roku. Podczas korzystania z hostingu współdzielonego od dostawcy usług hostingowych, Twoja strona może napotkać ogromne przestoje z powodu niewystarczających zasobów. To sprawia, że dane są niedostępne dla klientów, kiedy jest to potrzebne. W takich scenariuszach istnieje możliwość utraty potencjalnego ruchu.

Kopie zapasowe

Największym koszmarem dla właściciela strony jest utrata wszystkich swoich danych internetowych.W jaki sposób hosting stron internetowych i kopie zapasowe są powiązane? Należy zrobić kopię zapasową wszystkich danych na swojej stronie internetowej. Wybierz dostawcę hostingu, który oferują usługi kopii zapasowych w ich pakiecie. Nie musisz ich aktualizować, bo oni zrobią to za Ciebie.

Lokalizacja

Oprócz dostępu do treści, backlinków i innych czynników, wyszukiwarki mają również dostęp do lokalizacji witryny. Jest to czynnik, który Google bierze pod uwagę przy ustalaniu rankingu każdej strony.

W jaki sposób hosting strony internetowej i lokalizacja są powiązane?

Google uzyskuje do niej dostęp w zależności od lokalizacji hosta Twojej strony. Adres IP witryny, w zależności od lokalizacji serwera, będzie używany podczas rozpatrywania rankingu strony.

Jak to wpływa na SEO?

Bliskość serwera może skrócić czas oczekiwania i przyspieszyć działanie Twojej strony. Jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na liście z dala od miejsca wyszukiwania, priorytet zostanie przyznany firmom z tej lokalizacji.

Rozwiązanie

Hostuj swoją stronę na serwerze w miejscu, w którym znajduje się Twoja grupa docelowa. Uratuje Cię to również przed podejrzeniem ze strony algorytmu Google, że Twój serwer i firma znajdują się w różnych lokalizacjach.

Dlaczego hosting stron internetowych jest ważny?

Wybór odpowiedniego hostingu to ważny krok do osiągnięcia sukcesu w Google. Jeśli Twoja strona nie jest hostowana przez właściwą firmę, to może to zaszkodzić pozycji Twojej witryny w wyszukiwarce. Dobór właściwego hostingu jest podstawą jeśli chodzi o podjęcie rywalizacji o czołowe lokaty w wyszukiwarkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *